Besedu zaměřenou na bezpečnost připravili pro seniory olomoučtí strážníci

08.11.2018
Ilustrační foto
V úterý 6. listopadu v odpoledních hodinách proběhla v klubu seniorů na ulici Polská beseda se seniory.

Pro čtyři desítky seniorů byla připravena beseda, která se zaměřila na téma bezpečného chování, kdy strážníci s posluchači probrali tyto okruhy:

jak se chránit před okradením,
jak předcházet riziku přepadení,
jak se vyhnout podvodu,
nejčastější triky podvodníků,
zabezpečení majetku


Na úplný závěr každý z účastníků obdržel, kromě preventivních materiálů a průkazu seniora, jeden dveřní alarm v rámci realizace projektu „Bezpečný domov“.

Cílem projektu je osvěta v souvislosti s protiprávním jednáním páchaného na seniorech. Strážníci se při realizovaných besedách zaměřují zejména na problematiku osobní bezpečnosti a zabezpečení domácností. V rámci besed jsou posluchači seznámeni s výhodami dveřních alarmů, které nejen že chrání vstupní dveře před nevítanými návštěvníky, ale v případě otevření vyšlou i hlasitý signál (cca 85 dB). Městská policie Olomouc tímto projektem reaguje na více než dvě desítky přijatých oznámení v roce 2017 v souvislosti s podomními prodejci, kteří se mnohdy pod různými záminkami snaží vloudit do bytu seniora. Prodejci mnohdy ani nedbají toho, že je podomní prodej na území statutárního města Olomouce zakázán nařízením číslo 7/2013. Použitím dveřního alarmu, tak lze alespoň minimalizovat jejich vniknutí do domácnosti seniora.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Olomoucka