Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Olomoucké florbalistky si dovezly přijatelný výsledek

11.10.2018
Hanačky jely v sobotu 6. října do Ostravy k utkání s dalším aspirantem na extraligový titul, a kromě pětiminutovému propadu ve třetí třetině se nemusely za předvedený výkon stydět.

Od začátku utkání se hrál rychlý florbal z obou stran. V deváté minutě otevřela Ostrava skóre brankou Kapcovou 1:0. Vzápětí z pěkného protiútoku orazítkovala Cholinská tyčku Tomšové. Nicméně se začal prosazovat první útok domácích a první dějství skončilo 3:0 pro Ostravu.

Druhá třetina vypadala zcela jinak. Olomouc se osmělila a v této části utkání měla i více míček na hokejkách. To se projevilo v polovině zápasu, kdy ukázkovou akci předvedly Mošťková s Cholinskou a snížily nepříznivý stav na 3:1. I když domácí postupně měly brankové šance, překonat chytající Kubíčkovou se jim do konce třetiny nepodařilo.

Chuť si Ostrava spravila mezi 46 a 51 minutou zápasu, kdy se postupně trefily Kajfoszová a Kapcová (3x), která tak k brance z první třetiny přidala čistý hattrick a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto 7:1. Po zbytek utkání se Hanačky snažily o vstřelení branky, ale to se jim podařilo až v předposlední minutě, kdy Žáková stanovila konečný stav utkání na 7:2.

Věrní kluboví fanoušci mohli být s výletem do Ostravy spokojení, protože přes vysoké skóre byla hra zajímavá z obou stran.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBS Olomouc 7:2 (3:0, 0:1, 4:1)

branky: 9. Nela Kapcová, 16. Veronika Káčová, 18. Markéta Vrlíková, 46. Nela Kapcová, 48. Nela Kapcová, 50. Nela Kapcová, 51. Pavla Kajfoszová – 29. Lucie Cholinská, 59. Michaela Žáková