Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Olomoucké florbalistky si z pražské přestřelky dovezly bod

09.11.2018
Nedělní zápas ve střešovické Stodole připomínal přestřelku hodnou Divokého západu. Všechny třetiny skončily nerozhodně, a nakonec rozhodlo prodloužení se šťastnějším koncem pro domácí tým.

Oba týmy nastoupily do utkání s cílem získat tři body, které by na straně Tatranu znamenaly odskok o tři body dalším týmům se šesti body a Hanačky si mohly upevnit sedmou příčku v tabulce. Od začátku se hrálo svižně a oba týmy točily dvě lajny. Skóre zápasu otevřelo pěknou akcí duo Cholinská – Mošťková a v sedmnácté minutě se ujala Olomouc vedení 0:1. Nicméně Tatran vzápětí odpověděl a z protiútoku srovnal 1:1.

Do druhé části vlétly domácí hráčky jako uragán a prakticky dvěma identickými akcemi se ujaly vedení 3:1. Na hokejky Hanaček sedla nervozita, kterou Tatran přetavil v další branku už na 4:1. Přestože domácí byly ve druhé třetině lepším týmem, Olomouc se nepoložila a během necelých tří závěrečných minut se postupně trefili Žáková, Cholinská, Bořutová a bylo srovnáno 4:4.

Vstup do třetí třetiny vyšel tentokrát lépe Hanačkám, které rychlými brankami Reimerové a Oháňkové odskočily domácímu týmu na rozdíl dvou branek 4:6. Tatran se nadechl a podařilo se mu jedenáct minut před koncem třetiny snížit na 5:6 a poté vrhl všechny síly do snahy srovnat. To se mu podařilo krásnou bekhendovou střelou Rekové tři minuty před koncem 6:6.

V následujícím prodloužení měly nejdříve hostující hráčky možnost rozhodnout, když rozehrávaly standartku v těsné blízkosti domácí branky, ale opět platilo rčení „nedáš – dostaneš“ a z protiútoku rozhodla o druhém bodu pro Tatran svoji druhou branku Reindlová 7:6.

Tatran Střešovice - FBS Olomouc 7:6p (1:1, 3:3, 2:2, 1:0)

branky: 18. Natálie Višvaderová, 22. Daniela Reindlová, 23. Aneta Lisová, 35. Žaneta Reková, 49. Adéla Kramperová, 58. Žaneta Reková, 61. Daniela Reindlová - 17. Tereza Mošťková, 38. Michaela Žáková, 38. Lucie Cholinská, 40. Tereza Bořutová, 47. Tereza Reimerová, 48. Jitka Oháňková