Olomoučtí a čínští lékaři podepsali memorandum o spolupráci

08.11.2018
Ředitelka Přidružené lidové nemocnice při Univerzitě tradiční čínské medicíny ve Fu-čou z provincie Fu-ťien Zhao Hongjia podepsala v Olomouci memorandum o spolupráci s fakultní nemocnicí. Ta v oblasti tradiční čínské medicíny spolupracuje už se zdravotnickým zařízením v Kchun-mingu, hlavním městě provincie Jün-nan. Obě provincie jsou partnerskými regiony Olomouckého kraje.

Právě na jeho pozvání čínští lékaři do Olomouce přijeli. Ve dnech 2. a 3. listopadu představili v BEA centru tradiční čínskou medicínu. Laická i odborná veřejnost se mohla seznámit s některými teoretickými východisky této prastaré léčebné filozofie, která k lidskému tělu přistupuje jako k vyváženému celku a každou nemoc považuje za projev narušení této rovnováhy.

V praktické části představili čínští odborníci skrze videozáznamy a prezentace některé postupy, které pomáhají rovnovážný stav opět nastolit. Mezi ně patří i u nás dobře známá akupunktura či akupresura, masáže nebo léčba bylinami. A také relativně nová metoda akupotomie, která by se dala přirovnat ke kombinaci akupunktury a mikrochirurgie. Tu zde čínští lékaři představili úplně poprvé. Do prezentací se zapojilo také publikum, a to ve chvílích, kdy přednášející představoval konkrétní akupresurní body a radil návštěvníkům akce, jak je najít.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Olomoucka