Podzimní mlsání a kulinářské speciality na hradě Šternberk

09.10.2018
V sobotu 13. října se po roce vrátí na hrad Šternberk festival dobrého jídla - PODZIMNÍ MLSÁNÍ. Tak jako v předchozích letech připraví hrad pro návštěvníky ochutnávky netradičních historických pokrmů. Gurmánský festival proběhne od 10 do 16 hodin a ochutnávky se uskuteční v exkluzivním prostoru zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně.

Všechny pokrmy připravené v rámci sobotního dne jsou inspirované kuchařskou knihou „Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“. Součástí vstupného na prohlídky hradu budou ochutnávky jídel zdarma, další pokrmy lahodné chuti bude možné zakoupit. V letošní nabídce naleznete pochoutky na grilu, pečené koláče a mnoho dalších lahůdek. Přijďte ochutnat na hrad Šternberk.

Vstupné na pozimní mlsání činí 200 korun pro dospělé osoby, studenti senioři a děti do 15 let zaplatí 140 korun a rodinné vstupné činí 540 korun. V ceně jsou zahrnuté kostýmované prohlídky celého hradu a ochutnávky jídel zdarma. Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se historie stolování a přípravy pokrmů na hradech a zámcích.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Olomoucka